PRE KOHO JE LATINO FREESTYLE?

Je pre tých, čo vnímajú tanec ako životný štýl, no je aj pre tých, ktorí ...

... si myslia, že neoplývajú tanečným a sluchovým talentom

To, že nemáš talent, ešte neznamená, že sa tanec nedá zvládnuť ľahko a hravo. Dokonca, aj keď nepočuješ rytmus v hudbe (aj toto mnohí pripisujú k talentu), vedz, že aj to sa dá naučiť. A preto je nevyhnutné byť k tomu vedený správnou cestou, bez nútenia sa a začať brať tanec nie ako olympijský šport, ale ako každodennú súčasť života. Môžeš si to dať ako rannú rozcvičku, čo ťa skvelo naladí na celý deň. Tanec sa dá pochopiť iba jazykom tanca a naučiť sa ho je na prvý pohľad ľahšie ako sa môže zdať. Vydaj sa na cestu tanečnej (i životnej) premeny, nových výziev, energie a nespútanosti, a uvidíš, ako sa ti nielen tanec, ale aj život začne postupne meniť k lepšiemu.

... si skutočne vážia svoj čas a poznajú jeho hodnotu

Koľko trvá naučenie sa daných figúr, či celých choreografií? Mne to trvalo veeeeľa času a makania na parkete. Ty však touto cestou nemusíš prechádzať, lebo už som ju za teba prešiel. SPRÁVNE INFORMÁCIE nielen v tanci, ale aj v živote, rozhodujú. Je tak? Nehovoriac o cestovaní a nájdení takého vyučujúceho, ktorý ti vyhovuje a vie to podať jednoducho a zrozumiteľne. U nás máš všetko potrebné pre to, aby sa tanec stal neodmysliteľnou súčasťou tvojho nového životného štýlu, pri ktorom už pri 30-tich minútach denne uvidíš za krátky čas viditeľné výsledky, a to vo väčšej chuti žiť, sústredenosti sám na seba a postupné uvedomovanie si svojej (nielen) tanečnej hodnoty.

... používajú moderné technológie vo svoj prospech

Svet patrí šikovným a tým, ktorí vyhľadávajú stále nové výzvy vo svojom živote, alebo nový lifestyle. A tí, ktorí nemajú dokorán otvorené oči, im môže veľa príležitostí v živote prejsť pomedzi prsty a ani o tom nebudú vedieť. Preto príležitosť vzdelávania sa nebola nikdy tak dostupná, ako v súčasnosti. Možno sa pýtaš: „Ale veď tanec nepatrí do kategórie vzdelávania sa, je to športová aktivita.“ Áno, aj nie. Filozofia naučenia sa tancovať v našom ponímaní je najskôr pochopiť informáciu, následne informáciu aplikovať do praxe cez pohyb a potom tancovať na hudbu. V skratke povedané „SAT“, čo znamená: Spracovanie → Aplikovanie = Tancovanie.

... milujú voľnosť, nespútanosť času a priestoru kdekoľvek a odkiaľkoľvek

Máš pri sebe čarovný prútik, ktorým sa môžeš premiestniť hocikam, kde si vieš predstaviť tancovať. Či už na streche činžiaku, v prírode na rovnom povrchu, na futbalovom ihrisku, alebo priamo na diskotéke, možností je veľa. Je to iba na tvojej kreativite a odhodlaniu sa prekonávať. A ako je to s časom? Keď tancuješ, prestávaš vnímať čas a začínaš skutočne žiť, čím sa dostaneš do tanečného toku nespútanej energie.

... chcú prestať frflať na svoj život a chopiť ho pevne do svojich rúk

A tanec je k tomu ideálny "nástroj", lepšie povedané element. Keď na to nemáš čas, riešenie je za dverami. Stačí prestať pozerať TV, menej byť na sociálnych sieťach, poprípade oddeliť pravých kamarátov od tých fake a času máš zrazu toľko, že nevieš, ako ho plnohodnotne využiť. Jedno riešenie tu je, venuj väčšinu svojho voľného času samému sebe prostredníctvom tanca a tanec sa ti za to odvďačí lepším psychickým zdravím, lepšou kondičkou, či kvalitnejšou stabilitou tela.

... chcú nájsť nový zmysluplný smer svojho života

Mnohí život iba prežívajú a chcú nájsť spôsob, ako začať žiť inak. Nedá sa na začiatku zmeniť všetko. Stačí iba nepatrný tanečný impulz, začať tanečne rásť, čím si osvojíš vzdelávací návyk, z ktorého sa ti časom stane zvyk. To je skutočná cesta tanečného smeru LATINO FREESTYLE, ktorý mení životy k lepšiemu, plnohodnejšiemu, kvalitnejšiemu, optimistickejšiemu a napĺňajúcemu potenciálu každého jedného z nás.