Kto som a ako ma tanec zmenil na človeka, ktorým som dnes.

0
vykonaných tanečných krokov
0
hodín
aktívne s tancom
0
rokov
tanečných skúseností

Volám sa Tomáš Herman a prvýkrát som sa dostal do kontaktu s tancom, keď som mal 20 rokov. Zistil som, že na tanec nemám absolútne žiadne predispozície (rozumej talent, či už pohybový, alebo rytmický).

 

A ešte väčšmi som si zavaril (hoci som o tom dlho nevedel), keď išlo o spoločenské tance. Po čase som prišiel na to, že najhoršie, čo môže chlap urobiť, je hneď sa vrhnúť do akýchkoľvek párových tancov.  

 

Aj napriek zisteniu, že na tanec som nemal žiaden talent, nevzdal som to a od úvodného vstupu do kurzu až po stupienok víťazov v profesionálnom tancovaní uplynulo iba 2,5 roka

 

a mojimi najväčšími profi úspechmi sú Majster Slovenska, vicemajster Slovenska, vicemajster Česka (všetko v plesových choreografiách)

a moja posledná súťaž v štandardných tancoch, so súčasnou tanečnou partnerkou Leou, sme si odniesli striebornú medailu.

 

Mám za sebou 100-ky hodín vedených kurzov, individuálnych príprav (svadby, stužkové slávnosti, plesy, rôzne spoločenské akcie) a vystúpení (otvárania plesov a rôznych spoločenských podujatí).

 

Moje najväčšie výzvy sú, keď individuálne mentorujem úplné polená, bez pohybového a rytmického talentu, pretože viem, ako sa cítia, čo prežívajú a akí sa zdajú byť vo svojom živote malí a bezvýznamní.

A ja v nich prebúdzam všetko potrebné na to, aby svoj život žili naplno, plnohodnotne a napĺňali ho vlastným potenciálom a autentickou osobnosťou, lebo len vtedy je možné dosiahnuť nemožné.

 

A práve v týchto najväčších výzvach sa ukazuje veľkosť mentora a jeho kvalita spraviť za krátky čas z človeka "ZERO TO HERO" s dlhodobými výsledkami.

 

V súčasnosti ovládam 15 tanečných štýlov a ďalej rozširujem svoje tanečné portfólia. Mojím cieľom je sa dostať na číslo 20 a pomôcť stotisíc ľuďom, ktorí majú životné situácie, s ktorými si nevedia rady, ale z druhej strany mince vedia, že iba s hodnotnými informáciami môžu od seba očakávať aj hodnotný život.

 

Preto učím tanec inak, inak sa vzdelávam, inak so sebou pracujem. Jednoducho, prezentujem seba, svoju osobnosť a autentickosť cez tanečné princípy.

 

Môj osobný citát (a posolstvo zároveň) na základe 10+ ročných skúseností znie:

"Ja neučím tanec, ja ho učím žiť.", hovorí za všetko.

 

Mojím poslaním nie je učiť tanec v rámci tanečného štýlu, ale učiť tanec cez životný štýl a k tomu mi pomáhajú práve tanečné princípy, vďaka ktorým vytváram originálne, unikátne a vysokohodnotné produkty, ktoré majú budovať osobnosť, mentalitu hojnosti a prosperitu.

 

Kontakt na mňa: FB kontakt, alebo mailom: tomas@latinofreestyle.sk.